30 sierpnia 2018 roku w Południku Zero w Warszawie (ul. Wilcza 25) odbyła się debata poświęcona wolnościom gospodarczym.

Więcej

W dniach 27-29 czerwca 2018 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1) odbyła się 22. edycja największego w Polsce forum debaty na temat cyfryzacji sektora publicznego.

Więcej

W dniu 23 czerwca 2018 roku w Winiarni Bachus w Zielonej Górze (Stary Rynek 1) odbyło się spotkanie poświęcone rozwojowi technologii kosmicznych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem.

Więcej

W dniu 20 czerwca 2018 roku w Domu Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy" w Warszawie (ul. Bracka 25, III piętro) odbyła się debata poświęcona globalizacji.

Więcej

14 czerwca 2018 roku na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku (ul. Ciołkowskiego 1M) odbyła się konferencja organizowana z okazji obchodów jubileuszu 70-lecia Polskiej Informatyki oraz Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2018. 

Więcej

12 czerwca 2018 roku w siedzibie IBRKK-PIB odbyło się seminarium naukowe "Pracownicze Plany Kapitałowe po konsultacjach i uzgodnieniach. Kierunek zmian".

Więcej

Piąta edycja konkursu dla zespołów akademickich w misjach z wykorzystaniem dronów i systemów analizy informacji odbyła się w dniach 7-8 czerwca 2018 roku na lotnisku Pobiednik Wielki. Honorowy patronat objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Więcej

29 maja 2018 roku w Domu Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” odbyła się debata pod patronatem Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowego Instytutu Badawczego.

Więcej

Zakład Metaekonomii IBRKK-PIB oraz Katedra Filozofii UEK zapraszają na seminarium "Filozofia & Ekonomia".

Więcej

W dniach 17-18 maja 2018 roku odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Europejskich Instytutów Koniunktury Gospodarczej (AIECE).

Więcej

Jubileuszowa edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego - odbędzie się w dniach 14-16 maja 2018 roku w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Więcej

23 kwietnia 2018 roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim (Sala Błękitna i Sala Kolumnowa, ul. Spokojna 4) odbyła się konferencja "Ludzie czy roboty? Zawody przyszłości". Jej organizatorami był IBRKK-PIB oraz Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie przy współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim.

Więcej

W dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa (Sala Miedziana) odbyła się szósta edycja konferencji „Pięć żywiołów” organizowana przez IBRKK-PIB oraz Fundację „Instytut Mikromakro”. W tym roku hasłem przewodnim spotkania były Megatrendy Miejskie.

Więcej

11 kwietnia 2018 roku w siedzibie IBRKK-PIB odbyło się seminarium naukowe Pracownicze Plany Kapitałowe: korzyści dla uczestników, rola pracodawców i zarządzających aktywami przy tworzeniu programów. Zagadnienia finansowe i prawno-organizacyjne.

Więcej

4 kwietnia 2018 roku w Hotelu Galaxy w Krakowie odbyło się forum "Drony w mieście. Konsultacje U-Space". Jego organizatorami byli IBRKK-PIB i Fundacja Instytut Mikromakro pod egidą Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych.

Więcej

14 marca 2018 roku w siedzibie Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur - Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie odbyło się seminarium naukowe "Ekonomia złożoności: nowa szkoła w ekonomii" prowadzone przez dr. hab. Aleksandra Jakimowicza.

Więcej

W dniach 14-15 marca 2018 roku w Tarnowie odbędzie się ogólnopolski Kongres Kompetencji Cyfrowych. W ramach spotkania zbiorą się eksperci i praktycy edukacji cyfrowej w Polsce, w tym dyrektor IBRKK-PIB, dr Bogusław Bławat, który poprowadzi panel "Kompetencje cyfrowe dla rozwoju Polski".

Więcej

W dniu 5 marca 2018 roku w godzinach 10.30-13.00 w Instytucie Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowym Instytucie Badawczym, Al. Jerozolimskie 87, Sala Konferencyjna (V piętro) odbyło się seminarium „Konsumpcja w czasach nieoczywistości” poświęcone współczesnemu pojmowaniu konsumpcji i próbie sformułowania wniosków stąd płynących.

Więcej

Zakład Metaekonomii IBRKK-PIB zaprasza na seminarium naukowe poświęcone książce dr. hab. Łukasza Hardta, prof. UW, pt. Economics Without Laws. Towards a New Philosophy of Economics, Palgrave Macmillan, 2017.

Więcej

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych (FPPE) oraz Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur – Państwowy Instytut Badawczy mają przyjemność zaprosić na konferencję Napędzamy Polską Gospodarkę. Impreza odbywa się w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej European Industry Week.

Więcej